Jak wycenić luksusowe nieruchomości?

Jak wycenić luksusowe nieruchomości?

Luksus jest subiektywny. Trudno jednoznacznie ocenić czy dom bądź mieszkanie jest luksusowe czy jeszcze nie. Dla każdego prestiż oznacza co innego i każdy z nas ma inne oczekiwania co do wyboru nieruchomości. Jak w takim razie agenci wyceniają prestiżowe nieruchomości?

Czynniki kształtujące cenę nieruchomości

Za ceny nieruchomości odpowiada kilka głównych czynników takich jak:

  • Dobra infrastruktura
  • Otoczenie nieruchomości
  • Lokalizacja
  • Standard budynku oraz dodatkowe usługi dla najemców/właścicieli nieruchomości

Warto jednak zwrócić uwagę, że te cechy są względne i trudne do precyzyjnej kwalifikacji danej nieruchomości. O prestiżu i standardzie nieruchomości decydują cena wraz z czynnikami jakościowymi wymienionymi wcześniej.

Dlaczego nie sama cena decyduje o charakterze nieruchomości? Powody są proste. Duży dom nie oznacza domu luksusowego. Duże a tym samym drogie mieszkanie w centrum miasta nie musi mieć wysokiego standardu. A mała kawalerka może reprezentować klasę premium.

A jak wyglądają realia rynkowe?

Eksperci w raporcie Luxury Realty Map, opracowanym na podstawie danych za 2016 rok, wyznaczyli ceny bazowe metra kwadratowego, powyżej których nieruchomości oceniane są jako luksusowe. Według danych, w Poznaniu próg ten przekroczony jest powyżej 10 000 zł/m2, w Krakowie to 11 430 zł/m2, w Wrocławiu kwota wzrasta do 12 200 zł/m2. Najdroższa pozostaje Warszawa z ceną 14 700 zł/m2. Jak widać cena podwyższonego standardu nieruchomości jest inna w zależności od regionu.

Wycena nieruchomości

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą bądź wynajmem swojej nieruchomości warto skontaktować się z profesjonalnym agentem nieruchomości, który pozwoli oszacować wartość lokalu. Łatwo popełnić błąd. Jeśli wyznaczysz zbyt wysoką cenę, możesz bardzo długo czekać na nabywcę bądź najemcę. Jeśli cena jest zbyt niska – stracisz ewentualne zyski.

Zapraszam do współpracy z naszym biurem nieruchomości

img

Anna Potocka

Praesent ut urna eget elit aliquam auctor a vel ipsum. Integer convallis tortor id laoreet fermentum. Mauris ac rutrum metus. Morbi massa mauris, gravida at erat a, aliquam interdum mauris. Maecenas risus orci, mollis vel tortor sit amet, vehicula ornare tortor. Mauris eget ullamcorper enim, at semper turpis.

Powiązane posty

Jak nie stracić, kupując mieszkanie na rynku wtórnym

W obecnym czasie największą popularność odnotowują nieruchomości w stanie deweloperskim....

Czytaj więcej
Anna Potocka
przez Anna Potocka

Sprzedaż mieszkania a jego kolorystyka

Sprzedaż bądź wynajem mieszkania jest dla właściciela najczęściej procesem długotrwałym i...

Czytaj więcej
Anna Potocka
przez Anna Potocka

Majówka a inwestycje w nieruchomości

  Rozpoczął się długi weekend. Wielu z nas opuszcza swoje rodzinne strony i wybiera...

Czytaj więcej
Anna Potocka
przez Anna Potocka